Leo Türn

Käsiraamatust on kasu nii iseõppijatele arvutijoonestajatele kui ka neile, kes juba joonestavad arvuti abiga. Ühtlasi on see kasulik õppevahend neile, kes Tallinna Tehnikaülikoolis õpivad kursusi:

“Arvutigraafika – I” (joonestamine tasapinnal), 
“Arvutigraafika – II” (kolmemõõtmeline joonestamine ja ruumiline modelleerimine) ja 
“Insenerigraafika” (arvutijoonestus koos tehnilise joonestamisega).

AutoCAD-käsiraamat käsitleb joonestusprogrammi AutoCAD 2006 käske ja erinevalt eelmistest väljaannetest kirjeldatakse nende käskude kasutamist tööülesannete näidete varal. 

Raamat kirjeldab 24 näidisjoonise valmimist. Iga näidisülesande juures käsitletakse enam-vähem üksikasjaliselt kõiki selle töö tegemiseks vaja minevaid esmaselt ilmnevaid ja ka nende käskudega seonduvaid käske. Eraldi vaadeldakse pool-automaatseid joonistele mõõtmete pealekandmise võtteid.

12 tööd on tasapinnalise joonestamise kohta. 

Ülejäänud 12 ülesannet käsitlevad ruumilist kolmemõõtmelist joonestamist, kus objektideks võivad olla nii kolmemõõtmelised pinnad kui ka arvuti jaoks seest täis kehad (3D-objektid). 

Kokku kirjeldatakse käsiraamatus AutoCAD-16.2 (selline on põhimuutuja ACADVER väärtus AutoCAD 2006 jaoks) umbes neljasadat käsku ja samapalju põhimuutujat konkreetsete tööde valmistamise tasandil.

Pehme kaas
Lehekülgi: 608
ISBN: 978-9985-890-66-0
Mõõt: 210x290
Ilmumisaasta: 2006

20,50 €