Betoonitööd

Uusitalo Jukka, Ihanamäki Joukko, Rajala Raimo, Vallin Olavi

Selleks et betoontarind kestaks ning vastaks oma otstarbele, on suure tähtsusega betoonisegu õiged materjalid ja koostis.

Loe edasi...

Korstna ja küttekolde müürimine. Krohvimistööd. Plaatimistööd

Raamatu alguses selgitatakse suitsukorstna ja lõõride ehitamist. Töö heaks tulemuseks on hädavajalik, et lõõride ja korstna sisepinnad on siledad ning vuugid tihedad.

6,20 €

Loe edasi...

Maakelder

Urpo Nurminen

Maakelder on leidnud uuesti oma koha eramu või talu õuel. Põllumajandussaadusi oma pere tarbeks või ka müügiks kasvatavad põlluharijad vajavad saagile usaldusväärset ja kindlat säilitusruumi.

8,50 €

Loe edasi...

Müüritööd

Raamat tutvustab müüritööde põhitõdesid. Raamat sobib õpikuks nii kutsekoolile kui ka asjaarmastajast ehitushuvilisele. Materjal on esitatud arusaadavalt, välditud on teoreetilisi arutlusi. 

6,20 €

Loe edasi...

Müüritud küttekolde ehitus

Raamatust leiab müüritud küttekollete projekteerimise ja ehitamise põhialused. Joonistel on detailselt selgitatud näidiskolde kihthaaval müürimist.

8,12 €

Loe edasi...

Sarrusetööd

Juhani Ruohomäki, Pentti Jormalainen, Valto Pärssinen, Erkki Saarikivi, Kai Söderholm

Betoon peab vastu suurele survele kuid vähesele tõmbele ja lõikele.

Loe edasi...

Väikeelamu vundamenditööd

Raamatus on antud ülevaade sellest, mis mõjutab vundamendi kavandamist (pinnas, põhja- ja pinnasevesi, maastikuvormid, radoonioht, planeeritava hoone lahendus) ning millised tööd vundamendi ehitamise erinevatel etappidel ette tulevad.

9,27 €

Loe edasi...

Elamusisesed puidutööd

Raamat kirjeldab elamusiseseid puidutöid, mida tehakse pärast elamu "karbi" valmimist.

Raamat annab ülevaate kasutatava puitmaterjali mõõtudest ja kasutamisvõimalustest.

Loe edasi...

Palk ehituses

Risto Vuolle-Apiala 

Milline puu palgiks valida ja kuhu millised palgid sobivad? Kuidas palke käsitsi tahutakse ja nendest maja ehitatakse? Käesolevast raamatust leiab neile küsimustele vastused.

7,73 €

Loe edasi...

Palkmaja ehitamine

Puitehituse traditsioonid Eestis ulatuvad aegade hämarikku. Täna saame hea ülevaate selle arengust meie Vabaõhumuuseumis Rocca-al-mares. Me võime uhked olla oma esiisade oskuste üle kelle ehitised on püsinud sajandeid.

7,73 €

Loe edasi...

Puit ja selle kasutamine

Raamat annab ülevaate puidu omadustest ja kasutamisest ning tutvustab puitplaatide ja -liistude kasutamist. Kirjeldatakse puidu käsitsemist ja kinnitusviise.

Loe edasi...

Puitkarkassitööd

Traditsioonilise väikeelamu puitkarkassi ehitamine alustaladest katuse ja valmis karkassini ehk sinnamaani, mil võib alustada soojustus- ja sisetöödega. Põhjalikult ja punkthaaval juhendatakse kõikvõimalike valuraketiste tegemist. 

Loe edasi...

Saun

Soome saunal on pikaajalised traditsioonid. Erinevalt muudest maadest on need püsinud vähemalt tuhat aastat. 

Soome saun on lihtne: ainult puit, kivi, tuli, õhk ja vesi ning sellest saadav aur või leil. 

Loe edasi...

Suitsusaun

Risto Vuolle-Apiala 

Saunaehitaja huvi suitsusauna vastu on viimastel aastatel osutanud elavnemise märke. Moodsa saunaga võrreldes on suitsusaunal ajaloost ette näidata ülivõimas aastatuhandeid kestnud areng.

9,65 €

Loe edasi...

Veevarustus ja kanalisatsioonitehnika

Raamat annab põhiteadmised ehitiste vee- ja kanalisatsioonivõrgu ehitusest. Üksikasjalikult kirjeldatakse torusid, toruliitmikke, veearmatuuri- ja kanalisatsiooniseadmeid.

13,87 €

Loe edasi...

Ventilatsioonitööd

"Ventilatsioonitööd" on mõeldud kutsekoolide kütte ja ventilatsiooni eriala õpilastele, eriti ventilatsiooni monteerijatele ja kinnistuhooldajatele.

Loe edasi...

Plaatimistööd

Raamatus käsitletakse plaatkatete remondiprobleeme. Erilist tähelepanu pööratakse niiskete ruumide plaatimisele.

5,43 €

Loe edasi...

Põrandad ja nende viimistlemine

Raamat annab ülevaate põrandate ehitamisest: milliseid kattetüüpe on võimalik ja sobilik kasutada, kuidas põrandakatteid paigaldada ja töödelda ning kuidas erinevaid põrandaid hooldada.

8,12 €

Loe edasi...

Sepaoskused

Heimo Roselli

Sepaoskusi käsitlev kirjalik info on laiali pillatud väga mitmesugustesse raamatutesse ja pikka aega on puudunud teos, mis seda koondaks ning kütkestava sepaametiga tutvuma innustaks."

8,50 €

Loe edasi...

Värvid ja nende kasutamine

Holger Alen

Värvitakse nii tööstuses kui ka kodudes. Eri värve kasutatakse eri kohtades ja erinevad on ka nende pealekandmisviisid.

11,57 €

Loe edasi...