Raamat kirjeldab elamusiseseid puidutöid, mida tehakse pärast elamu "karbi" valmimist.

Raamat annab ülevaate kasutatava puitmaterjali mõõtudest ja kasutamisvõimalustest.

Samas on toodud ka kinnitusvahendite loetelu ja kasutamise alused. 

Raamatu esimene osa sisaldab nii puit- kui ka metallkarkassvaheseinte ehitamise põhimõtteid ja tööde käiku. Selgitatud on mitmesuguste seinakattematerjalide kasutamist ja nende paigaldamise võtteid. 

Põhjalikult on selgitatud tänapäeva enimkasutatava materjali - kipsplaadi paigaldamist. Samuti on toodud põhinõuded, mida peab kindlasti järgima plaadi paigaldamisel. Rohked joonised annavad lisateavet ja aitavad tekstist aru saada. Uste paigaldamise põhitõed ja võtted on lihtsalt mõistetavad. 

Peatükid on üles ehitatud tööde tegemise loogilises järjekorras. Alustatakse üldnõuete kirjeldamisest ja jätkatakse tööde käigu kirjeldamisega ning peatükk lõpetatakse kokkuvõttega vastavast tööliigist. 

Eriti sobib raamat iseõppimiseks või ametikoolidesse õppevahendina. Raamatu ülesehituse loogika ja rohked joonised lihtsustavad töödest arusaamist ning kergendavad materjali omandamist. Loomulikult peab endal asja vastu huvi olema. Väga vajalik on raamat tellijale, kes selle põhjal saab ehitustööde tegemist jälgida ja sekkuda, kui midagi on tehtud teisiti. Raamatus on ligi 195 joonist.

Pehme kaas
Lehekülgi: 152
ISBN: 9985-890-34-5
Mõõt: 210x290
Ilmumisaasta: 2001